Starajte sa o svoje vlasy

S pribúdajúcim vekom si udržujte upravený štýl. Hriva z mladších čias už nemusí byť rovnaká. Ak trpíte vypadávaním vlasov, máte na výber. Môžete minúť peniaze v nádeji na obnovu vlasov, ostrihať si ich super nakrátko alebo si hlavu oholíte dočista. Dlhé vlasy vzadu, najmä ak ste plešatý, vás urobí starším, nie modernejším. Ak chcete zakryť svoje šediny, vyberte si farbu blízku vášmu prirodzenému odtieňu.

Upravte si vlasy

Nič nehovorí „starší muž“ viac ako bujné obočie, chĺpky v ušiach a huňatý chrbát. Nechajte si u holiča upraviť obočie, uši a chĺpky v nose. Alebo to môžete urobiť sami pomocou domácich zastrihávačov. Chĺpky na chrbte a hrudi, ktoré vám nebudú vykúkať z vrchnej časti košele, si môžete odstrániť holením, voskovaním, použitím depilačného prípravku alebo laserovým ošetrením.

Ohoľte si bradu. Alebo si ju nehoľte vôbec

Väčšinou platí, že prísne oholený muž vyzerá mladšie ako muž s bradou a fúzmi. Napriek tomu neexistujú žiadne pravidlá, len ju udržiavajte dobre upravenú. Ak sa rozhodnete, že je čas zakryť šediny, použite farbu, ktorá je určená pre mužské fúzy, pretože jednoliaty tón brady bude vyzerať neprirodzene

Ochrana tváre

Aby vám pleť nepridávala roky, denne používajte opaľovací krém, hydratačný krém a balzam na pery. Retinoidy vám pomôžu odlupovať staré kožné bunky. Nájdete ich v mnohých voľnopredajných produktoch alebo ich silnejšiu verziu dostanete na predpis od dermatológa. Zastavujú tiež rozpad kolagénu, ktorý udržuje pokožku pružnú. Vďaka tomu získate živší a mladistvejší vzhľad.

Zjemnite vrásky

Je čas na malú úpravu? Lekár vám môže tesne pod povrch pokožky vstreknúť niečo, čo sa nazýva plnivo, a tak ju vyhladiť. Alebo môžete vyskúšať injekciu botoxu, čím sa vrásky zjemnia. Bežné miesta, kde ho môžete dostať, sú čelo a okolie očí. Laserový resurfacing pleti môže odstrániť plytké až stredne hlboké vrásky.

Dodržiavajte zdravé návyky

Ak chcete vyzerať dobre navonok, musíte sa starať aj o vnútro. Nemôžete sa správať ako v dvadsiatke. Pravidlá poznáte: Dostatočne odpočívajte, správne sa stravujte, pite vodu, nefajčite, alkohol nechajte v bare a snažte sa väčšinu dní cvičiť.

Blysnite sa bielymi zubami

Vďaka žiarivému úsmevu môžete vyzerať – a cítiť sa – oslnivo Chlapi, ktorí si pravidelne čistia zuby a používajú zubnú niť, môžu zvýšiť ich účinnosť pomocou bieliacej zubnej pasty. Fungujú aj domáce bieliace pásiky alebo vaničky. Na ošetrenie môžete ísť aj k zubárovi. Ak chcete veľkú zmenu – ak sú vaše rezáky zafarbené, poškodené alebo krivé – opýtajte sa na fazety. Tieto porcelánové škrupiny pokrývajú prednú stranu vašich zubov.

Oblečte sa

Zásobte svoj šatník niekoľkými kvalitnými kúskami, ako je dobrý oblek, kožená bunda a tmavé džínsy klasického strihu. Každú sezónu pridajte niekoľko módnych kúskov, ale nelipnite na nich, keď sa už ostatní posunuli ďalej. Ak si to môžete dovoliť, nechajte si oblečenie ušiť na mieru, aby vám dokonale sedelo. Doplnky sú v poriadku, ale nepreháňajte to s ozdobami.

Zarámujte to

Momentálne sú v kurze tvarované plastové rámy okuliarov, ktoré pomôžu skryť niektoré línie okolo očí. Rám, ktorý sa na spánkoch dvíha nahor, pomôže vašej tvári opticky pozdvihnúť. Držte sa ďalej od štýlov s ťažkými spodnými časťami alebo zakrivením smerom nadol (ako napríklad Ray-Ban Aviator). Môžu vám vdýchnuť ťažký alebo povädnutý vzhľad.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu